ERIE COUNTY HEALTH DEPARTMENT - BOARD OF HEALTH

Linda Miller-Moore, President

Appointed to the Board of Health by the District Advisory Council in September, 1996.
Current term ends on March 31, 2027.

Dina C. Bauer, DPM, President Pro-Tem

Appointed to the Board of Health by the City of Vermilion in October, 2012.
Current term ends on August 31, 2023.

Michael Bixler 

Appointed to the Board of Health by the District Licensing Council in March 2022.
Current term ends on March 31, 2023.

Dr. Marsha Cooper, MD

Appointed to the Board of Health by the Sandusky City Commission in May, 2008.
Current term ends on January 30, 2026.

Vince Donald

Appointed to the Board of Health by the District Licensing Council in March 2022.
Current term ends on March 31, 2026.

Richard Keller, MD

Appointed to the Board of Health by the Sandusky City Commission in February, 2016.
Current term ends on December 31, 2022.

Lawrence O. Leaman

Appointed to the Board of Health by the City of Huron in September, 2019.
Current term ends on August 31, 2023.

Charles M. Murray

Appointed to the Board of Health by the Sandusky City Commission in February, 2019.
Current term ends on December 31, 2024.

Leroy E. Sizemore

Appointed to the Board of Health by the Sandusky City Commission in February, 2019.
Current term ends on December 31, 2023.

Joey Supina

Appointed to the Board of Health by the Sandusky City Commission on January 1, 2017.
Current term ends on December 31, 2026.